5 krokov, ktoré absolvovať pri výbere správnej agentúry pre váš nový web.

Dôvody, prečo mať vlastnú webovú stránku alebo eshop, sme už u nás na blogu preberali. Rovnako sme sa spolu zhodli aj na tom, že webová stránka je hodnotný marketingový nástroj a je, pre ďalší rozvoj spoločnosti, naozaj dôležitá.

Teraz si preberieme, aké kroky absolvovať pri výbere agentúry, ktorá vám webovú stránku alebo eshop „vyrobí“.

1. Pozrite sa, aký má agentúra svoj vlastný web.

Ak je webová stránka agentúry aktualizovaná a sú na nej uvedené všetky možnosti kontaktovania, ako napríklad telefónne číslo, adresa officu a email, tak ste na správnej ceste. Kontaktný formulár je síce fajn, ale uvádzať ho ako jedinú možnosť kontaktu nestačí.

2. Pýtajte sa, aké projekty má agentúra za sebou.

Ak agentúra a jej ľudia majú skúsenosti s businessom a so zaujímavými projektami (internými alebo externými) a vedia vám ukázať, čo robili a vedia vám povedať, čo môžu ponúknuť vám, tak máte za sebou ďalší správny krok.

3. Stretnite sa s ľuďmi z agentúry osobne, aby ste zistili, či si vzájomne „sedíte“.

Ak sú s vami ľudia z agentúry na tej správnej komunikačnej vlne a máte vzájomné sympatie, tak máte za sebou ďalší krok správnym smerom. Nie je nič horšie ako pracovať s niekým, kto vám nesedí.

4. Predstavte agentúre svoj business a sledujte, či vám ľudia z agentúry rozumejú.

Ak ľudia z agentúry dokážu porozumieť vášmu businessu a vašim potrebám a vedia vám poskytnúť riešenie, ktoré by oslovilo vašich klientov, tak je ďalší krok za vami. Nadizajnovať web vie dnes hocikto, ale pochopiť správne váš business model, vaše ciele a vašich klientov a podľa toho vám ponúknuť správne riešenie, už také jednoduché nie je.

5. Počúvnite svoju intuíciu a nezabúdajte, že „nie je všetko zlato, čo sa blyští“.

Ak ste úspešne prešli všetkými vyššie uvedenými bodmi a máte ešte aj dobrý pocit z agentúry, z jej ľudí a ich schopností, máte vyhraté. Choďte do toho.

PS: Dajte si pozor na používanie hotových šablón. Sú síce lacné, ale od originality majú naozaj ďaleko. 😉

My v Nuovo vám radi pomôžeme s vytvorením tej vašej webovej stránky, ktorá dokáže pritiahnuť a zaujať návštevníka. Stačí nás len kontaktovať.